Darivanje

Autor: Ivana Rupić, 2. 10. 2014.

Svi volimo primati darove. Riječ rođendan asocira nas na poklone ,ali kad malo bolje promislimo prijateljstvo je važnije i od najskupljih darova. Većina današnje djece žele skupe i raskošne darove ,dok su naše bake imale samo jednu lutku koju bi same izradile od slame,bobica i starih krpa. Darivanje je gesta koja simbolizira ljubav, pažnju i brigu prema nekoj osobi. Svakom darivatelju izražavamo uljudnost i zahvalnost bez obzira na materijalnu vrijednost dara. Uvijek više vrijedi onaj dar koji ti neko da iz srca, nego koji puno košta!

Domagoj Badžim, 6.b

ROĐENDANSKI DAROVI

Kada čujem riječ rođendan, mislim samo na poklone, a onda sa sjetim da nije sve u poklonima nego u prijateljstvu i ljubavi. NA svoj rođendan uvijek pozovem  sve bake i djedove . Tako mi se dogodilo da mi djed ništa nije donio  za poklon. Ispričao mi  se i rekao da je puno radio u vinogradu i nije stigao ništa kupiti. Tada sam mu rekao: „Djede, najveći mi je poklon što si mi došao na rođendan živ i zdrav!“ Bio je sretan kao i onda kad mu je moja majka pripremila put u Belgiju. U tom trenutku djed mi reče: „Pođi sa mnom.“ Ja sam ga poslušao i krenuli smo u šetnju. Stigli smo do brda na kojemu je djed kao mali čuvao ovce. Sa sjetom je uzdahnuo: „Kao da je bilo jučer.“

Vjetar je lagano fijukao i kovitlao žuto lišće u zraku. Kad smo stigli do vrha brda, sjeli smo na stijenu i promatrali maslinik. Bio je to baš onaj maslinik u kojemu je djed proveo svoje djetinjstvo i mladost, ali i najbolje godine života. Tada mi se obratio:“ Ti ćeš ih naslijediti jednoga dana kad mene ne bude.“

Pogledao me svojim blagim očima i obojica smo zašutjeli. U sumrak smo se vratili kući svaki sa svojim mislima. Shvatio sam da je to bio moj najljepši rođendan ispunjen ljubavlju i toplinom.

Domagoj Badžim, 6.b