Naša škola domaćin sudionika Erasmus+ projekta EU.H.A.R.monic

Autor: Ivana Rupić, 21. 5. 2019. 17:13

Petnaest učenika iz Poljske, Portugala, Grčke i Cipra zajedno s učiteljima prošli su tjedan boravili u Šibeniku, a domaćini su im bili učenici i učitelji OŠ Jurja Šižgorića koja jedina iz Hrvatske sudjeluje u Erasmus+ projektu EU.H.A.R.monic čiji je cilj učiti o kulturnoj baštini. Mladi Europljani oduševljeni su šibenskim ljepotama, a domaćini su im pripremili bogat program.

Više na ŠibenikIN

[više]

ERASMUS + PROJEKT: EUHARmonic – domaćinstvo 3. projektnog sastanka u našoj školi

Autor: Ivana Dujić, 21. 5. 2019. 07:22

Napokon je stigao i taj dugo očekivani tjedan – onaj kad su naši dragi projektni partneri postali naši gosti. Učenici su smješteni kod obitelji, nastavnici u svoje apartmane i susret prepun zanimljivih radionica, izleta i druženja je mogao početi.

Poland

Autor: Ivana Rupić, 21. 5. 2019. 07:20

Sastanak Erasmus+ tima EU.H.A.R.monic projekta

Autor: Anita Matić, 17. 4. 2019. 12:24

Dragi učenici, sudionici EU.H.A.r.monic projekta,
pozivamo vas na sastanak u utorak 23. travnja s početkom u 10 sati.
Sastanak će se održati u učionici br.6.
Na sastanak je potrebno ponijeti svoju aai@edu.hr lozinku i korisničko ime.

Erasmus+: EUHARmonic – Posjet Poljskoj

Autor: Anita Matić, Ivana Dujić, 15. 4. 2019. 19:06

Od 31.03. do 6.04. učenici i nastavnici Erasmus+ projekta: EUHARmonic, sudjelovali su u drugoj mobilnosti ovog projekta, koja se održala u Poljskoj.
Naš domaćin bila je osnovna škola u malom gradiću Mierzecice, odakle su i obitelji kod kojih su bili smješteni naši učenici.
Proveli smo tjedan prepun druženja, razgledavanja, radionica i raznolikosti, upoznali vršnjake iz Poljske, Grčke, Cipra i Portugala, kušali raznorazne kulinarske specijalitete, te imali priliku na licu mjesta usporediti sličnosti i razlike s našom kulturom.

[više]

Šibenski učenici u Poljskoj su učili o revitalizaciji baštine: Posjetili su rudnike koji su pretvoreni u muzeje i snimili dokumentarac

Autor: External , 10. 4. 2019. 12:13

Osnovci Jurja Šižgorića Marta Viljac, Luka Popović, Rebeka Jelić i Helena Belamarić prošli su tjedan proveli u Poljskoj u sklopu Erasmus+ projekta EU.H.A.R.monic u kojemu OŠ Jurja Šižgorića sudjeluje kao jedina iz Hrvatske uz četiri zemlje partnera. Zajedno s mentoricama boravili su pet dana u Poljskoj pokrajini Gornja Šleska, a otkrili su nam kako su se proveli i što su sve naučili.

Cijeli članak možete pročitati OVDJE.

Časopis - prva mobilnost Erasmus+ projekta (EU.H.A.R.MONIC)-Cipar

Autor: Ivana Rupić, Anita Matić, Ivana Dujić, 25. 3. 2019. 19:34

CIPARSKI DAN U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Anita Matić, Ivana Dujić, 15. 3. 2019. 21:59

U sklopu Erasmus+ projekta E.U.H.A.R.monic, u četvrtak 14.03. organiziran je Ciparski dan, kojim smo željeli učenicima naše škole dočarati kulturu, običaje i kulinarske specijalitete otoka Cipra.

[više]

OBIŠLI PO' BALOTE Uhodana ekipa: Šibenka Osnovna škola Jurja Šižgorića sudjeluje u brojnim EU projektima; Mali 'erasmusovci' putuju po svijetu

Autor: Ivana Rupić, 13. 3. 2019. 08:40

Poznavanje vlastite te kulturne baštine drugih europskih država i naroda dobro je sredstvo u borbi protiv radikalizacije društva u današnjem svijetu velikih političkih i kulturoloških promjena, a tom temom od jeseni prošle godine i početka školske godine bave se učenici OŠ Jurja Šižgorića.

Članak možete pročitati na poveznici sibenski.slobodnadalmacija.hr.

Croatia Cultural Heritage

Autor: Ivana Rupić, 30. 1. 2019. 23:57

Croatia Cultural Heritage

CIPAR

Autor: Roko Ban, 30. 1. 2019. 23:42

Cipar je zemlja bogata poviješću zbog dobrog geografskog položaja radi kojeg se tamo mijenjalo mnogo vladara, ali je i pun prirodnih ljepota. Na Cipru mi se najviše svidjelo od prirodnih ljepota obala grada Paphosa koji također na svojoj obali ima i bizantsku tvrđavu koju su dogradili Mlečani. Od hrane mi se najviše svidio souvlaki i prženi halloumi. Halloumi je tradicionalni ciparski sir koji se može servirati na mnogo načina.

Prva mobilnost Erasmus+ projekta EU.H.A.R.MONIC

Autor: Ivana Rupić, 27. 1. 2019. 11:14

Osnovci Jurja Šižgorića Marta Radovčić, Mirna Gović, Krešimir Belamarić i Roko Ban prošli su tjedan boravili na Cipru u sklopu Erasmus+ projekta EU.H.A.R.monic u kojemu OŠ Jurja Šižgorića sudjeluje kao jedina iz Hrvatske uz četiri zemlje partnera. Zajedno s mentoricama boravili su pet dana na Cipru, a otkrili su nam kako su se proveli i što su sve naučili.

Članak možete pročitati OVDJE.

Novi Erasmus+ projekti

Autor: Ivana Rupić, 2. 11. 2018. 11:28

Od ove školske godine OŠ Jurja Šižgorića sudjeluje u dva nova Erasmus+ projekta:

• THE USE OF MODERN INFORMATION TECHNOLOGIES FOR TEACHING  MATHEMATICS AND NATURAL SCIENCES - UPOTREBA SUVREMENE INFORMATIČKE TEHNOLOGIJE U PODUČAVANJU MATEMATIKE I PRIRODNIH ZNANOSTI (EURO-TIK)

Koordinatorica projekta koji se bavi poučavanjem matematike i prirodnih znanosti pomoću suvremene tehnologije je učiteljica matematike Anita Polić.

Učiteljica razredne nastave Anita Matić koordinatorica je projekta koji obrađuje temu europske baštine. Upravo jačanje svijesti o kulturi i baštini postaje moćno sredstvo protiv radikalizacije u današnjem svijetu političkih i kulturoloških promjena.

Oba projekta donose aktivne zadatke učenika kroz različite projektne teme i traju 24 mjeseca.

« Svibanj 2019 »