Amusing Design Thinking-voditeljica Anita MAtić

Autor: Anita Matić, 6. 1. 2021. 21:50

Izazov Brain Gym koreografije

Autor: Anita Matić, 14. 10. 2020. 21:43

Učenice 4.b razreda su u sklopu eTwinning projekta Amusing Design Thinking  Brain Gym koregrafijom izazvale učenice iz Osnovne škole Varaždin.

Brain Gym pokreti predstavljaju niz jednostavnih i ugodnih pokreta koji potiču iskustvo učenja cijelim mozgom. Brain-Gym pokreti su učinkoviti u području školskih vještina jer omogućuju pristup ranije nedostupnim područjima mozga. Smatra se da dugotrajno ponavljanje i uvježbavanje gradiva dovodi do isključivanja pojedinih dijelova mozga koji su bitni za cjelovito učenje. Pokreti su prirodna  i zdrava alternativa napetostima i pomažu u prevladavanju većine teškoća u učenju. Brain Gym vježbe obuhvaćaju tri vrste pokreta, a to su pokreti koji dijele tijelo na lijevu i desnu stranu (lateralizacija), pokreti koji dijele tijelo na prednju i stražnju stranu (fokusiranje) i pokreti koju dijele tijelo na gornji i donji dio (centriranje). Zaplešite uz koreografiju učenica 4.b razreda te aktivirajte svoj mozak!

Novi eTwinning projekt u 4.b razredu

Autor: Anita Matić, 24. 9. 2020. 21:35

Ove školske godine 4.b razred se pridružio eTwinning projektu Amusing Design Thinking.
  • Design thinking je metoda pronalaženja novih rješenja korištenjem kreativnosti i jačanjem kreativnog samopouzdanja svakog učenika.
  • Design thinking nas uči da kreativnost nije samo umijeće crtanja ili slikanja već sposobnost stvaranja nečeg novog.
  • Svatko može biti kreativan! Projekt stavlja naglasak na poticanje kreativnog samopouzdanja, a kreativno samopouzdanje je sposobnosti da se
  • učenici suočavaju s problemima koji imaju nejasan odgovor/rješenje te da nemaju inhibicija u objavljivanju vlastitih rješenja. Projektom se također razvija
  • poduzetnički duh kod učenika te potiču drugi oblici mišljenja poput kritičkog mišljenja, konvergentnog mišljenja, divergentnog mišljenja i lateralnog mišljenja.
  • Projekt je zamišljen kao niz radionica tijekom kojih će se učenike usmjeravati kroz niz osnovnih koraka ovog načina razmišljanja, sve u svrhu lakšeg kreativnog izražavanja.

Raspored zvona - sat 45 min

Raspored zvona - sat 40 min