Ti si darovan ovom svijetu, a on je darovan tebi

Autor: Zorica Skroza, 21. 1. 2016.

Svijet u koji sam došla je „raznolik“. To znači da u svijetu ima dobrih i loših ljudi. Dobri ljudi su ljudi koji će se ispričati ako su ti nešto ružno napravili. Pružit će ti ruku kad je potrebno i bit će ti iskreni prijatelji. Loši ljudi to neće raditi već će samo gledati  sebe. Oni zagađuju okoliš i nije ih briga za posljedice. To može biti jako opasno jer gdje ćemo živjeti ako zagadimo naš planet.

No, osim toga u svijetu je sve manje tolerancije,a sve više nasilja. I to treba zaustaviti. Koliko svijet ima loših ljudi, postoje i dobri, inteligentni ljudi koji se trude da ovaj svijet bude bolje mjesto. Osim toga, neke ljude koje sam dosad upoznala bili su jako dobri prema meni i davali su mi savijete kako da se obranim od ljudi koji su zli prema meni. Oni bi mi se rugali, ali ne znam zašto. U zle ljude spada i kategorija dvoličnih. I takve sam upoznala.

Ja mislim da su nam roditelji najiskreniji prijatelji. Oni nam pružaju beskrajnu ljubav. I kad se ljute, negdje u dubini se krije ljubav. Moji roditelji meni pružaju ljubav i pažnju koju ne mogu mjeriti ni s čim. Teško mi je kad pomislim da u svijetu ima puno djece koja tuguju za svojim roditeljima ili ne znaju što je to roditeljska ljubav.

Ja vjerujem da svijet može biti bolje mjesto i da se srce loših ljudi uvijek može popraviti.

Karmen Ćaleta, 5.b

« Rujan 2018 »