Korak bliže Europi-Comenius projekt u našoj školi

Početkom ove godine naša škola imala je sreću i čast pridružiti se jednom od mnogobrojnih europskih projekata za cjeloživotno učenje - Comenius projektu, pod nazivom Tell Europe about your Heroes.

Cilj projekta je upoznavanje ličnosti ostalih europskih zemalja partnera, njihovih doprinosa kulturi i znanosti, te moralnih vrijednosti. Svi znamo kako je u današnje vrijeme bitno mlađim generacijama imati čvrste, moralne i humane uzore. Projektom ih želimo osvijestiti, kako u vlastitoj domovini, tako i u zemljama partnerima projekta. Sa tim ciljem je pokrenuta i web stranica projekta:http://www.meetourheroes.com koja pobliže objašnjava ciljeve i načine provedbe projekta.

Uzori koji predstavljaju našu domovinu su : Nikola Tesla, Faust Vrančić, Ivana Brlić - Mažuranić, Ivan Meštrović i Dražen Petrovič. Učenici su zajedno sa svojim učiteljima napravili Power Point prezentacije u kojima su predstavili svoje uzore. Zemlje partneri našeg projekta su: Turska, Poljska, Portugal i Italija.

Radujemo se suradnji sa zemljama partnerima, kao i što većem angažmanu naših učenika.

Anita Matić, dipl. učiteljica

Pravilno pranje ruku