Dodjela nagrada za natječaj povodom blagdana sv. Mihovila

Autor: Ivana Rupić, 15. 10. 2014.

U utorak 14. listopada, u Katoličkoj osnovnoj školi održana je svečanost dodjele nagrada učenicima koji su sudjelovali u natječaju povodom blagdana svetog Mihovila. Svečanost je okupila sve učenike koji su sudjelovali u natječaju, njihove mentore i roditelje. Nagrade su pripale učenicima koji su u jakoj konkurenciji, prema ocjeni stručnog žirija, izradili najbolje radove.

Prije samog proglašenja nagrađenih, s. Jakica Vuco objasnila je kriterije raspodjele nagrada. Važno je bilo naglasiti kako nema rangiranja radova, nego su svi odabrani nagrađeni kao pobjednici.

U konkurenciji dječjih vrtića (kategorija likovni radovi) jednu nagradu dobio je „Sveti Mihovil“, zajednički rad djece iz vrtića „Brat Sunce“. Pojedinačne nagrade dobili su radovi Anđele Vulić (DV „Ciciban“) i Ivana Čorka (DV Vidici).

Kod osnovnih škola, u kategoriji literarnih radova, nagrađene su pjesme „Moj Grad“ (David Šarac, OŠ Tin Ujević), „Sveti Mihovil“ (Lucija Slamić, OŠ Tin Ujević) te još jedna „Sveti Mihovil“ (Petar Pavasović, OŠ Tin Ujević). U kategoriji likovnih radova (pristiglim radovima najbogatija kategorija), nagrađeno je pet radova: Anastazija Koldjeraj (OŠ Faust Vrančić), Ela Grubišić i Tonina Ilić (OŠ Juraj Šižgorić), Karlo Karega (OŠ Juraj Šižgorić), Meri Dukić (Katolička OŠ) te Klara Copić (Katolička OŠ). Audio-vizualna kategorija donijela je nagrade dvjema prezentacijama. Prvu su izradili Andrija Vrcić i Antonio Belamarić (OŠ Vidici), a drugu trojac Luka Ramadža, Antun Jurić Paić i Niko Petrović (OŠ Meterize).

U konkurenciji srednjih škola nagrada je dodijeljena samo u audio-vizualnoj kategoriji i to učenici Turističko-ugostiteljske škole Ani Peran za prezentaciju „Sveti Mihovil“.

Stručni žiri koji je donio odluku o tome koji radovi zaslužuju nagradu (složit ćemo se da nisu imali nimalo lagan zadatak), djelovao je u sljedećem sastavu: Tatjana Jadrić, Sara Lovrić, s. Mandica Starčević i Ivo Kronja.

Preuzeto s http://katehetski-si.com.hr/

Čestitamo svim autorima literarnih i likovnih radova koji su sudjelovali na natječaju. Posebne čestitke Eli Grubišić, Tonini Ilić (učiteljica Helena Šarić) i Karlu Karegi (Katica Olivari).

Ela Grubišić i Tonina Ilić

Karlo Karega