Portugalski dan u našoj školi

Autor: Ivana Rupić, 29. 1. 2014.

Još jedan dio Comenius projekta je iza nas. U petak 24. listopada održali smo portugalski dan, kojem su uz nekolicinu kolega nastavnika, sudjelovali učenici 5-ih, 6-ih, 7-ih i 8-ih razreda.

Zahvaljujući prezentacijama naših osmaša i plakatu naših sedmaša, saznali smo nešto više o toj predivnoj zemlji i njenom glavnom gradu Lisabonu, te o nekim portugalskim poznatim ličnostima. Kolegica Anita bila je zadužena za kulinarski dio priče, te je uz pomoć vrijednih petašica u školskoj kuhinji pripremila 2 portugalska specijaliteta - uštipke s bakalarom i Pastel de nata (tradicionalni portugalski kolač). Nakon zakuske, čekao nas je dio s kvizovima i igrama pogađanja, kojem je bio cilj objediniti sve do sad posjećene zemlje, čije smo dane obilježili u našoj školi, i o čijim smo kulturama doznali tako mnogo.

Drago nam je što su naši učenici ozbiljno shvatili ovaj zadatak, te zaista proučili materijale koje smo za njih pripremili i stavili na web stranicu škole. Svi zajedno pokazali su zavidan nivo znanja, te s lakoćom rješavali abcd-pitalice, da/ne odgovore, igre detekcije, vizualne asocijacije, kao i slijepe karte država na koje su uspješno lijepili nazive susjednih država, većih gradova, mora, rijeka, planina... Jedno veliko BRAVO za sve koji su sudjelovali! Nadamo se da vam je bilo zabavno, zanimljivo i poučno, kao i nama. Do nekog sljedećeg puta - OBRIGADA! smiley

Napisala: Ivana Dujić, prof. engleskog i talijanskog jezika

Portugalski dan u našoj školi from Filmska grupa OŠ J.Šižgorića on Vimeo.