Na likovnom natječaju Iserlohn-Zagreb Nina i Lara osvojile 3. mjesto

Autor: Ivana Rupić, 1. 6. 2013.

Na likovnom natječaju Iserlohn - Zagreb učenice naše škole Nina Šejat i Lara Ljubić u prijelaznom razdoblju iz četvrtog u peti razred za likovni uradak na temu " Zaštita prirode i okoliša" osvojile su 3. mjesto.

Na natječaj je pristiglo preko 500 radova iz 10 zemalja i to iz: Hrvatske, BiH, Srbija-Vojvodina, Chilea, Australije-Tasmanija, Madjarska, Švicarske, Austrije,  Argentine i Njemačke.

Žiri je imao pune ruke posla ali odluka je na kraju ipak pala. Dobitnici su svi sudionici natječaja, ali ipak nijansu bolji, prema odluci žirija, bili su:

U starosnoj skupini od 1.-4. razreda:

1.mjesto: Blanka Knežević OŠ I.G.Kovačić, Delnice, mentor Ksenija Marincel.

2.mjesto: Sara Grine OŠ Bjelovar, mentor Nataša Brekalo, Tomislav Vrbnjak OŠ.Braća Radić, Koprivnica, mentor Snježana Janjić.

3. mjesto: Mia Krstičević, OŠ Zadarski otoci Zadar mentor Željka Diklan, Valent DelimarBraća Radić, mentor Sanja Kovačić, Vito Topić Brečević OŠ A. Šenoa Zagreb, mentor Sandra Vuk, Ivan Jose Moldenhauer, DS.R.DECROACIA Punta Arenas, Chile, mentor Kristina Bacani.

4. mjesto: Melani Mance OŠ .I.G. Kovačić, Delnice, mentor Ksenija Marincel, Mihael Slaviček, OŠ Srdoči, Rijeka, mentor Verica Muhvić, Luka Beneš, OŠ Bjelovar, mentor Nataša Brekalo, Freja Kunstelj, OS.LJ.Gaja, Zaprešić, mentor Martina Velikov, Lina Matešić, OŠ Zadarski otoci, Zadar, mentor Željka Diklan, Mihaela Matijević, OŠ B. Radića, Koprivnica, mentor Vesna Petrušić, Luka Jovović, OŠ Zadarski otoci, Zadar, mentor Željka Diklan, Adrian Kladar Sigur OS. M. Držić, Zagreb, mentor Zrinka Budimir, Marija Gerić, OS.B. Radić, Koprivnica, mentor Sanja Kovavić, Lucija Kezele OS. I. G. Kovačić, Delnice, mentor Ksenija Marincel, Linda Barjaktaraj, OS.I.G.Kovačić, Delnice, mentor Ksenija Marincel, Katarina Petranović, OS.B.Radić, mentor Ksenija Marincel, Patricija Lukić, OS Hvar, mentor Katica Borak, Petar Sokol OS. D. Pejačević, mentor Marina Mihalj, Katarina Šimić, OS. Sesvetska sela, Sesvete, mentor Sanja Bukal, Irinea Milohanović OS V.C. Emina, Lovran, mentor Snježana Kovačević, Antonio Duran OS III Bjelovar, mentor Nives Miljuš, Luka Jurković, OS.I.G.Kovačić, Delnice, mentor Ksenija Marincel, Tomas Strauch Garay DS.Miguel de Cervantes, Punta Arenas, Chile, mentor Kristina Bacani, Fran Henezi OS B.Radić, Koprivnica, mentor Dragica Ljubić, Vicente Fernandez Polo DS . The Britisch School Punta Arenas, Chile, Karla Bertić, OS.Bjelovar, mentor Nives Miljuš, Vesna Bursać, OS. Bjelovar, mentor  Nives Miljuš, Noa Barić, LR.Capre Diem, Karlovac, mentor Aleksandra Škrtić.

U starosnoj skupini od 5. do 8. Razreda:

1. mjesto: Matea Gale OS.“dr I.Merz“ , mentor Lahorka Rožić

2. mjesto: Sara Babić, OS. Zamet Rijeka, mentor Soka Briscik, Mihaela Sabljak, OS. Zamet, Rijeka, mentor Soka Briscik.

3. mjesto: Lara Ljubić i Nina Sejat, OŠ  Sizgorica, Šibenik, mentor Helena Sarić, Ena Krebelj, Foto klub Varaždin, mentor Marko Martinec, Vuković Antun, OS I.Milutinović, Srbija, Subotica, mentor Mirko Molnar, Sandra Teunović,  OS.I.Milutinović, Subotica, Srbija, mentor Mirko Molnar, Emily Curak Hrvatska etnička škola Hobart Australija-Tasmanija, mentor Josip Lukavečki, Isabela Kosović, OS Zamet, Rijeka, mentor Soka Briscik, Klara Vidaković, OS J. Benešić, Ilok, mentor Kristina Hrubik, Elena Madunić, Dortmund, LR A. Karačić, mentor Ankica Karačić, Melani Jurčević HKZ-ZURICH Švicarska.

4. mjesto: Skupni rad Hrvatska etnička škola Hobart Australija-Tasmanija, mentor Josip Lukavečki, Matea Josić Dortmund i Karlo Lorbert, Esen, Njemačka, LR.A.Karačić, mentor Ankica Karačić, Mira Pocviler, HDS Tokol Mađarska, Matea Škrtić, LR.Cipre Diem Karlovac, mentor Aleksandra Škrtić, Mateo Farkas OS. Zamet, Rijeka, mentor Soka Briscik, Sara Jurina, OS.S.Budinic, Zadar, mentor Nada Peraić, Andrijana Bilić, OS. Sesvete, mentor Stela Perić, Ante Mamić, Hrvatska etnička škola Hobart Australija-Tasmanija, mentor Josip Lukavečki, Andrea Bošnjak, OS  J. Benešić, Ilok, mentor Kristina Hrubik, Marija Gregić, OS I. Andrića, Zagreb, mentor Lahorka Rožić, Simona Bunić, OS G.J. Drašković, Klenovnik, mentor Ana Šoštarić.

Preuzeto s