1. B razred (2017./2018)

4. B razred (2016./2017.)

« Prosinac 2017 »

Izvannastavne aktivnosti

Literarna skupina

Filmska skupina

Kalendar 2017./2018.

Static HTML

Stranica je pokrenuta
8. listopada 2009.

Ekskurzija osmaša u Istri
Autor: Zorica Skroza, 22. 10. 2017.

Biti osmaš nije lako – vrijeme je to velikih priprema za budućnost, ali nešto lijepo što se pamti jest ekskurzija s prijateljima s kojima ste dijelili svoje djetinjstvo. Tako su i naši osmaši od 26. do 29. rujna bili na svom četverodnevnom putovanju u Istru.

Evo i njihov doživljaj ekskurzije:

"Pomalo pospani, ali veseli krenuli smo 26. rujna u 8 sati na dugo iščekivano putovanje u Istru. Bili smo smješteni u hotelu "Pula". Nakon smještanja u sobe krenuli smo prema Akvarijumu Pula gdje smo upoznali razne vrste rakova, morskih riba, raže, morske pse i mački, razne vrste meduza. Najzanimljiviji su bili morski zmajevi i konjići, a posebno sažaljenje izazvale su ogromne morske kornjače koje su u Akvarijumu na liječenju.

Akvarijum

Drugi dan smo laganim tempom obišli Pule (Arena, uz vodstvo vodiča i centar u kojem smo dobili nešto slobodnog vremena), a nakon toga put Fažane (prekrasnog istarskog gradića) i vožnja brodom do Brijuna. Uz naputke vodiča uživali smo u jednosatnoj vožnji vlakićem po Brijunima. Tamo smo vidjeli i safarij, a najinteresantnije su bile slonica te papige Ara i Kaki! Na Brijunima je nezaobilazan i Titov muzej ispred kojeg se sjaji Cadilac, njegov "ljubimac" kojim se Tito vozio Brijunima, posebno za vrijeme posjeta velikih svjetskih političara.

Na brodu prema Brijunima

Treći dan obilazili smo Poreč i Rovinj u kojima smo primijetili sličnost s našom dalmatinskom arhitekturom – dosta kamenih uličica, riva, more... vrlo slično Dalmaciji. Bilo je interesantno  posjetiti zvjezdarnicu  u Višnjanu gdje smo naučili i nešto o planetima, asteroidima tj. O Sunčevom sustavu općenito. Preko teleskopa gledali smo Sunce i njegove pjege. Posjetili smo i špilju Beredine koja se nalazi u privatnom vlasništvu na kojem se nalazi restoran u kojem smo imali ručak, te malo dalje vidjeli stare traktore ogromnih dimenzija.

Frajeri iz 8.b

Malo povijesti (Ništa ne znamo!)

Višnjan (zvjezdarnica)

Špilja u Beredinama

Višnjan

Malo odmora prije ručka

Tko zna gdje je ovo???

Zadovoljne razrednice

Četvrti dan – povratak. Usput smo posjetili najmanji grad na svijetu – Hum, zatim pitoreskni gradić Motovun na brdu okružen prekrasnim ravnicama i zelenilom na poslijetku Trsat s pogledom na Rijeku u koju smo se spustili i osladili se u McDonaldsu na Korzu.

Hum

Pogled s Motovuna

Trsat iznad Rijeke

Večeri su nam uglavnom prolazile u ritmu muzike u disku (otkrili smo i neke plesne talente naše generacije), a neki su ipak to vrijeme radije provodili s balunom na igralištima ispred hotela.

Bilo nam je lijepo, sjećat ćemo se Istre, a također je bilo lijepo i našim razrednicama s kojima nas očekuje još jedno putovanje – Vukovar.

Static HTML