1. B razred (2017./2018)

4. B razred (2016./2017.)

« Rujan 2017 »

Izvannastavne aktivnosti

Literarna skupina

Filmska skupina

Kalendar 2017./2018.

Static HTML

Stranica je pokrenuta
8. listopada 2009.

Erasmus+/Challenge!
Autor: Ivana Rupić, 27. 6. 2017.

U razdoblju od 18.-24. lipnja naša škola je bila domaćin projekta Challenge as a Modern Pedagogical Tool koji se provodio u našoj školi. Nakon odličnih iskustava i dojmova  u zemljama naših prijatelja bio je naš red da budemo domaćini. U Šibenik je tako sitglo 22 učenika iz Češke,Poljske,Turske i Portugala i 19 nastavnika. Strani učenici su bili smješteni kod obitelji naših učenika,te su se u slobodno vrijeme organizirani različiti izleti  i radionice. Susret je održan u lipnju iz razloga što je to razdoblje međunardnog dječjeg festivala,pa su učenici mogli vidjeti sve čari Šibenika.

U nastavku pogledajte naš plan i program:

Ponedjeljak- 19.lipnja

Učenici su se zajedno sa svojim gostima uputili u našu školu gdje je održana ceremonija dobrodošlice. Naši talentirani učenici i školski zbor su izveli par točki. Nakon ceremonije su održane igre za razbijanje treme,a potom smo otišli u posjet dogradonačelniku. U popodnevinim satima smo obišli NP Krku u čijim su ljepotama naši gosti uživali.Tu smo izrađivali splalove od grančica i natjecali se u utrci.  U večernjim satima smo naš goste proveli kroz Šibenik u vrijeme festivala.

Utorak 20.lipnja

Naši gosti su sudjelovali u filmskim radionicama, a nakon radionica smo otišli na otok Prvić i kupali se s našim gostimaPosjetili smo muzej Fasusta Vrančića.Osim što su uživali u moru obišli smo i otok šetnjom.

Srijeda 21. lipnja

Goste smo odveli na radionice, a nakon radionica smo otišli u Aqua Park Solaris gdje smo se odlično zabavili i proveli tri sata. Navečer smo svi zajedno išli na pizzu i šetnju starom jezgrom.

Četvrtak 22.lipnja

U četvrtak su naši gosti posjetili tvrđavu svetog Mihovila i divili se pogledu. Toga dana poslijepodnevnog programa nije bilo jer je taj dan bio predviđen za druženje s obitelji domaćima.

Petak 23. lipnja

Naš posljedni dan su učenici ujutro  proveli na radionicama,a poslijepodne smo imali zajedničko druženje na Jadriji. Bili smo smješteni u starom restoranu s obiljem hrane koje su pripremili obitelji domaćina. Organizirano je i zajedničko kupanje, stoga su svi učenici uživali. Prezentirali smo kratke filmove koje su pripremili naši gosti, a potom smo se osladili tortom. Zadnja zajednička večer je bila vrlo emotivna jer se svi rastajemo. Ovaj tjedan smo se svi odlično zabavili i proveli nevjerojatno vrijeme s našim prijateljima.

Susret u Hrvatskoj je bio zadnji susret Erasmus Challenge projekta.

Napravio: Stipe Koštan 7.b

Static HTML