Web stranica 4. b razreda

Static HTML

Stranica je pokrenuta
8. listopada 2009.

Rezultati likovnog natječaja "Prijatelj suhozida"
Autor: Ivana Rupić, 19. 5. 2017.

Muzej Grada Šibenika je prvo godište likovnog natječaja "Prijatelj suhozida", temeljenog na fotografskom fondu istoimene izložbe Boška Fržopa, zaključio izborom najboljih radova.
Među 139 radova pristiglih iz vrtića najbolji je bio crtež Baljenca olovkom i drvenim bojama od Roka Erlića (7 godina) iz vrtića "Smilje" u Šibeniku, s odgojiteljicama Vlatkom Radovčić i Gordanom Bukić.
Od 35 radova nastalih u prva četiri razreda osnovnih škola najbolja je skulptura "Mala bunja" Dore Tandarić iz IV. razreda osnovne škole "Murterski škoji", s učiteljicom Jelenom Ćurić.
Najbolji od 23 likovna rada izrađena u završna četiri razreda osnovnih škola je triptih "Prijatelji suhozida" kredom i ugljenom na kartonu, djelo skupine učenika VI.b razreda osnovne škole Jurja Šižgorića u Šibeniku, pod voditeljstvom učiteljice Ivane Skroze.

Najbolji od sedam pripjelih srednjoškolskih radova je "Triptih bunje", djelo Doris Badurine iz II.c razreda Škole primijenjene umjetnosti i dizajna u Zadru pod voditeljstvom profesorice Sandre Bačić.
U kategoriji svih dobnih skupina od 12 poslanih radova najboljim je ocijenjen rad "Kornatske međe", crtež ugljenom Ivane Bure iz Potomja.
O najboljim radovima odlučile su povjesničarke umjetnosti i likovna restauratorica iz muzejskog stručnog osoblja. Zahvaljujemo na svih 216 radova, koje ćemo izložiti na posebnoj izložbi, i čestitamo pobjednicima!
Njihovo nagrađivanje je povodom Međunarodnog dana muzeja zakazano u subotu, 20. svibnja, u 10h na registriranom kulturnom dobru Čačina gomila u Rodinim Stanima na Srimi (Vodena jama, prilaz od Jadrija). Svečanost nagrađivanja pobjednika likovnog natječaja Muzej Grada Šibenika priređuje zajedno s Gradom Vodicama, na čijem se području nalazi ovaj težački spomenik.
Tom prilikom Muzej Grada Šibenika i Grad Vodice pozivaju doći i svečanosti uručivanja prisustvovati sve zaljubljenike u suhozidne krajolike i graditeljstvo. Najboljim likovnim radovima će biti nagrađeni najveći hrvatski obnovitelji suhozida iz programa agrookolišno-klimatskih poticaja u kojem su godišnje prijave zaključene jučer. Već je prije prošlomjesečnog objavljivanja novog poticaja u sustavu ARKOD bilo pojedinačnih prijavitelja obnova svojih suhozida u dužini od 18 km.

Static HTML