Večer matematike

Autor: Anita Polić, 12. 12. 2019.

Projekt Matematički znanstveni izazovi: Večer matematike u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva održao se u četvrtak, 12. 12. 2019. u učionicama tehničke kulture i informatike. Večer matematike nalik je sajmu. Sudionici obilaze „matematičke stanice“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati. Materijali s detaljnim uputama o aktivnostima dostupni su na svakoj stanici, a „dežurni matematičar“ (nastavnik i /ili učenik) pomoći će pri njihovoj provedbi.

Ove je godine u projektu sudjelovalo oko 50 učenika naše škole uključujući roditelje i učitelje – voditelje radnih centara: Anita Matić, učiteljica razredne nastave, Tanja Lacmanović Gulin, nastavnica matematike i informatike i Anita Polić, nastavnica matematike.

Osim raznih društvenih, logičkih i kreativnih igara, ponudili smo i nekoliko aktivnosti u kojima se koristi micro:bit (maleno računalo koje se može programirati, zamišljeno i oblikovano tako da učenje i podučavanje učini jednostavnim i zabavnim).

Od ove je godine u našoj školi na Večeri matematike dječju pažnju zaokupio digitalni program, Matific, za učenje i podučavanje matematike koji sadrži zadatke od predškolskog uzrasta do šestog razreda osnovne škole.

Matific je prilagodljivi program za podučavanje i učenje matematike koji se temelji na igrama. Trenutno je dostupan u 50 zemalja na 30 različitih jezika.

Pedagogija Matifica kombinira bogat sadržaj s interaktivnim igrama. Sav je sadržaj pažljivo lokaliziran i mapiran po kurikulumu.

Svake godine naša Večer matematike bogatija je s novim sadržajima kojima želimo popularizirati matematičku znanost, razvijati pozitivan stav djece prema matematici te pokazati svim sudionicima koliko je matematika lijepa i zabavna.

Veselimo se druženju uz bogati program i sljedeće školske godine! Pridružite nam se!

Pravilno pranje ruku

« Svibanj 2020 »