Nagradni natječaj "Sveti Mihovil"

Autor: Jaka Vuco, 1. 10. 2018.

U Katoličkoj osnovnoj školi, 1. listopada s početkom u 11:00 sati dodijeljene su nagrade za najbolje radove koji su pristigli na likovno-literarni natječaj „Bogu i Gradu na dar“ povodom proslave blagdana s. Mihovila, zaštitnika Grada i Biskupije.

Filip Basta

Pristigla su djeca iz DV Brat Sunce, DV Maslina- vjerska skupina Anđeli i DV Blažena Hozana. S. Jakica je na početku sve pozdravila i zahvalila na sudjelovanju i djeci, učenicima, a posebno njihovim mentorima i tetama u vrtiću. Zbor Katoličke škole je otpjevao pjesmu sv. Mihovilu, a   dva učenika i učenica su izrecitirali pjesme/molbe sv. Mihovilu. Na sami natječaj pristiglo je nešto manje od 150 dječjih radova različitih boja, oblika, tehnika do same ambalaže u kojoj su trebali biti „zdravi“ za pregledavanje i ocjenjivanje žirija!

Svi nagrađeni radovi su nabrojeni u svojim kategorijama, a naši „umjetnici“ su primili simbolične poklone. Posebno se naglasilo i radove učenika koji su na različite načine bili originalni i posebni. Poticanje kreativnosti i prezentacija vještina na ovakav način je došla do izražaja u skromnosti i jednostavnosti nagrađenih.

Među nagrađenima su bili radovi učenika naše škole; Filip Basta i Tonina Banovac su nagrađeni u kategorijama razredne nastave za svoja likovna ostvarenja, a Ante Vlahov za  posebnu ideju-priču o sv. Mihovilu…

Ante Vlahov

Tonina Banovac