Kategorija: Naslovnica | Vijesti

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana osviještenosti o otpadu od hrane, koji se svake godine obilježava 29. rujna, Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i ribarstva pripremilo je i podijelilo edukativnu slikovnicu pod nazivom „Kako su Dora i Mario spasili hranu“ učenicima prvih razreda osnovnih škola.

Naša škola s radošću se uključila u ovu inicijativu, pa su i naši prvašići dobili svoju slikovnicu kroz koju na zanimljiv i djeci blizak način uče što je to otpad od hrane, kako nastaje i što svatko od nas može učiniti da ga smanji.

Slikovnica kroz simpatične likove Dore i Marija potiče djecu da razvijaju svijest o vrijednosti hrane, usvajaju odgovorne navike i prepoznaju važnost očuvanja prirodnih resursa.

Na ovaj način Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i ribarstva, u suradnji sa školama, potiče djecu i njihove obitelji na odgovorno postupanje s hranom od najranije dobi te doprinosi stvaranju održivijeg društva u kojem se cijeni svaka namirnica i smanjuje nepotrebno bacanje hrane.

Pročitajte još

Dopunski rad

https://os-jsizgorica-si.skole.hr/wp-content/uploads/sites/2156/2026/06/Raspored-za-DOPUNSKI-RAD_2025-2026-web.pdf Tablica dopunskog rada bit će ažurirana imenima učenika 16. lipnja u 9:30 sati....

Slikovnica Nestanak struje

Slikovnica Nestanak struje

 Vice Belak, Karmen Bogut, Luce Mirčeta, Maro Šunjić i Andrea Vranković, učenici 2.a razreda pod mentorstvom učiteljice Helene Šarić napisali su i ilustrirali slikovnicu Nestanak struje. Slikovnica je nastala u sklopu razrednog projekta Električna struja. Helena...

Skip to content