Početak nastave na daljinu

Autor: Ivana Rupić, 15. 3. 2020.

Naša škola se odlučila za nastavu na daljinu preko Microsoftove aplikacije Teams. Unutar te aplikacije formirane su virtualne učionice s nastavnim predmetima. Najlakši način pristupa u učionice je da skinete besplatnu verziju aplikacije Teams na linku

https://teams.microsoft.com/downloads? fbclid=IwAR0C1JnmuD4Gfn97xU8MUhtQdRWxre3UCvOlGGqaul_ExA0e4zVu-E47wvk

U aplikaciju ulazite s AAI@Edu.hr korisničkom oznakom i lozinkom koju ste dobili u školi. Kada se uspješno prijavite bit će vam vidljiv vaš razred i predmeti.

Učenicima koji su dobili tablete u školi (5. i 7. razredi) aplikaciju Teams instalirat će nastavnik informatike te vas molimo da u ponedjeljak 16.3. od 20 sati tablete spojite na kućni WI FI, ostavite ih upaljene i spojene na punjač.

Prijaviti se u virtualne učionice možete i prijavom na Office365 portal putem sljedeće poveznice: https://office365.skole.hr/ te skinuti aplikaciju Teams ili pristupiti online. U gornjem desnom kutu potrebno je odabrati "Prijava", potom "AAI@EduHr" prijava te upisati korisničko ime i lozinku. Nakon prijave na navedeni portal, potrebno je potvrditi uvjete korištenja te odabrati opciju "Odvedi me na Office365". Tada će u popisu aplikacija biti vidljiv i Teams s virtualnim učionicama. Međutim, zbog preopterećenosti sustava, ova gore navedena mogućnost (skidanje aplikacije na računalo/tablet) u ovom trenutku je najbolja opcija.

U slučaju problema u skidanju i instalaciji aplikacije te ulaskom u virtualnu učionicu, javite se razredniku/razrednici.

U ponedjeljak 16.3. će vam vaši razrednici dati sve upute o on line nastavi koja će se održavati naredne dane kao što smo naveli u prethodnoj vijesti na našoj stranici.

Na sljedećim poveznicama niže možete pronaći rasporede nastavnih sati za izvođenje nastave na daljinu koje isporučuje MZO, kao i rasporede emitiranja obrazovnih sadržaja putem televizijskih programa.
! VAŽNE INFORMACIJE !
MZO će isporučivati osnovni raspored sati za cijelu Hrvatsku za sve nastavnike koji nemaju spremna online predavanja.
Ako nastavnik ima gotova svoja predavanja, njegovi učenici ne moraju pratiti sadržaj koji je isporučio MZO, nego predmetni nastavnik u virtualnom razredu isporučuje sadržaj i aktivnost.
OSNOVNA ŠKOLA:
SREDNJA ŠKOLA:
OSNOVNA ŠKOLA - razredna nastava:
Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizirat će u suradnji s Hrvatskom radiotelevizijom na 3. programu nastavu za učenike razredne nastave prema kurikulumima i nastavnim programima svaki dan, od ponedjeljka 16. ožujka, u sljedećim terminima u programu pod nazivom Škola na Trećem:
Razred
1. razred OŠ
počinje u 8.00 sati
2. razred OŠ
počinje u 10.00 sati
3. razred OŠ
počinje u 13.00 sati
4. razred OŠ
počinje u 15.00 sati
OSNOVNA ŠKOLA - predmetna nastava i SREDNJA ŠKOLA:
Od ponedjeljka, 16. ožujka, viši razredi osnovne škole (5., 6., 7. i 8. razred) i srednjoškolci će imati mogućnost pratiti online nastavne sadržaje i putem Sportske televizije.
Sportska televizija