Školski književni klub „Knjigoljupci“ – šk. godina 2018./2019.

Autor: Davorka Bačić, 17. 10. 2018. 23:19

Nastavljamo se družiti i ove godine.

Vrijeme radnje: četvrtak od 17.45 do 18.45

Mjesto radnje: učionica Hrvatskoga jezika (29) ili školska knjižnica

Glavni likovi: Dorian, Elena i Šimun (za sada, nadamo se da će nas, ubuduće, biti i više)

Tema: čitanje i razgovor o pročitanome, izražavanje dojmova, ideja, stavova, traženje novih naslova, pisanje osvrta…

Knjigoljupci preporučuju: Nena Lončar: Sve o Evi

Melita Rundek: Letači srebrnih krila

Stjepan Tomaš: Dobar dan, tata

Napokon brucošica

Autor: Valentina Kalabrić, 14. 4. 2018. 00:08

Djelo Napokon brucošica je nastavak romana Bilješke jedne gimnazijalke  nagrađivane suvremene hrvatske autorice za djecu i mlade Nade Mihelčić.

Glavni lik ovoga romana je djevojka, čije nam ime nije poznato, koja završava srednju školu i sprema se za nastavak svoga školovanja. U knjizi nailazimo na djevojčine poglede na svijet,misli i pitanja koja se javljaju kod svake mlade osobe. U želji da otkrije odgovore na ta pitanja razmišlja o upisu na fakultet filozofije. Također, autorica prikazuje djevojčin svakodnevni život, njezine prijatelje i bližnje koji,fizički zreli,a emotivno uzburkani dovode u pitanje prihvaćanje društva u kojem su odrasli.

Posebnost ovoga romana je dijalog kojim se autorica služi kako bi postavljala različita pitanja koja muče mlade, ali ne nudi  odgovore, a istodobno potiče na razmišljanje o njima. Uzmite, čitajte, sigurno ćete uživati, a možda i dobiti odgovore na neka svoja pitanja i nedoumice.

Valentina Kalabrić, 8. b

Nova knjiga najčitanije književnice za djecu

Autor: Ivana Rupić, 14. 4. 2018. 00:04

Pošalji mi poruku roman je, za djecu i one malo starije, u kojemu autorica Sanja Pilić uspješno prikazuje današnjicu. Pisan je, uglavnom, hrvatskim književnim jezikom, a na nekim mjestima susretnemo poneku žargonsku riječ. Djelo je prvi put objavljeno 2016. godine.

Glavna junakinja Sofija zaljubljuje se u tajanstvenog Mata, novog dječaka u razredu. Nakon što je izašla iz bolnice, pronalazi novi hobi u snimanju filmića za YouTube. Mat joj je uvijek u mislima dok je on, s druge strane,  hladan prema njoj. Kada se Mat napokon otvori Sofiji, njih dvoje se počinju zbližavati i zajedno pokušavaju riješiti probleme.

Roman nam se svidio jer ima  snažnu poruku, a istodobno  prikazuje svakodnevne probleme tinejdžera. Preporučujemo ga za čitanje u trenutcima odmora i opuštanja.

Patricia Vuković i Iva Grubišić, 8. a

Mali ratnik

Autor: Ivana Rupić, 13. 4. 2018. 23:59

Roman Mali ratnik je roman za mlade suvremenog hrvatskog pisca Tihomira Horvata. U ovom romanu autor govori o skupini tinejdžera koji su po nečemu drugačiji od svojih vršnjaka.

Glavni lik je Danijel koji pomoću svoje čudesne vještine i  moderne tehnologije „odlazi“ u Sigetsku bitku, što znači da se jedan dio radnje odvija u 16. stoljeću. Autor na vrlo vješt i zanimljiv način isprepleće povijesne događaje s problemima današnjice.

Za one koji vole povijest, Mali ratnik je uistinu prava poslastica.

Dorian Zovko, 6. a

KNJIŽEVNI KLUB: KNJIGOLJUPCI PREPORUČUJU

Autor: Davorka Bačić, 2. 12. 2016. 18:14

Knjigoljupci preporučuju roman Alkemičar, pravu poslasticu za ljubitelje znanstveno – fantastične proze. To je vrlo neobična i nesvakidašnja priča o hrabrosti i odanosti.
Nadamo se da će vas osvrt na spomenuti roman motivirati na odlazak u gradsku knjižnicu. Posudite, čitajte i na ugodan način ispunite ove hladne dane.

SVATKO IMA PRAVO NA DJETINJSTVO (Siniša Glavašević)

Autor: Davorka Bačić, 21. 11. 2016. 20:18

Književni klub naše škole „Knjigoljupci“  ove je školske godine dobio još jednoga  ( ali vrijednog ) člana, Doriana Zovka, učenika 5. a razreda.

Da vas malo podsjetimo. Naš  mali (uistinu mali jer ga čini šestero učenika  zaljubljenih u knjigu i čitanje) književni klub djeluje od  travnja ove godine i sastaje se jednom tjedno u školskoj knjižnici. Osim Doriana,  klub čine stari Knjigoljupci, bolje rečeno Knjigoljupke : Iva, Nina, Patricia, Petra i Valentina, sve su one učenice 7.a razreda.

Jako nam je drago što smo dobili još jednoga člana, a ako netko, nakon što pročita  ovu stranicu, dobije želju da nam se pridruži, mi ćemo ga vrlo rado primiti.

« Prosinac 2017 »