Upcycling radionica

Autor: External , 28. 10. 2019.

Dok mi pijemo sokove i jedemo hranu iz plastičnih ambalaža, bacamo pokvarene elektroničke uređaje i kupujemo nove, prerastamo staru odjeću i obuću i mijenjamo ju onom koja je više u modi, u oceanima nastaju novi otoci - kontinenti nagomilanog smeća.

Može li se staroj ambalaži, pokvarenoj tipkovnici ili poderanoj odjeći udahnuti novi život? Na ovoj radionici dokazali smo da može.

Tema je bila upcycling - kreativna prenamijena i ponovno korištenje neželjenih predmeta. Tako su kroz grupni rad nastali razni novi uporabni predmeti: od hranilice za ptice i ukrasa za božićnu jelku, preko društvene igre, kasice prasice, tegli za biljke i lampiona, pa sve do modne torbice i prsluka za spašavanje.

Pri osmišljavanju predmeta bilo je važno voditi računa o resursima - plastičnim bocama, kartonskim kutijama, kablovima, tkanini, čepovima, raznim posudicama - i naći im odgovarajuću novu funkciju. Potom je uslijedila izrada osmišljenih predmeta sa dostupnim materijalima u timskom duhu.

Osim što su kroz ovaj kreativni rad neželjeni predmeti dobili novu namjenu, a time i novi život, učenici su novonastale predmete prezentirali i pokazali kako staro i neželjeno može uz malo kreativnosti i truda postati novo i poželjno.

Voditeljica radionice bila je Ana Armano Linta, koordinatorica Vinka Skorić i sve to u sklopu projekta "Sinergija održivog razvoja i poduzetničke aktivnosti u školskim klupama" Centra za edukaciju i savjetovanje Sunce.

Pravilno pranje ruku

« Svibanj 2020 »