Antonija Mišura i Ivan Zoričić najbolji sportaši županije u protekloj godini

Autor: Ivana Rupić, 15. 5. 2012.

Antonija Mišura, košarkašica Jolly JBS-a i Ivan Zoričić, član karate kluba „Drniš“ najbolji su sportaši Šibensko-kninske županije za 2011. godinu. U ekipnoj konkurenciji slavili su dvojac s kormilarom veslačkog kluba Krka u sastavu Ivica Ban, Leonard Šare, Niko Slavica, odnosno ženski košarkaški klub Jolly. Nagrade su im dodijeljene na današnjoj svečanosti u šibenskoj Gradskoj vijećnici.

Nakon što je u veljači primila nagradu za najbolju sportašicu Grada, košarkašica Jollyja i hrvatska reprezentativka Antonija Mišura, primila je danas i nagradu za najbolju sportašicu u županiji za proteklu godinu. Iza nje ostale su Antonija Radić, atletičarka „Svetog Ante“ iz Knina, te plivačica „Šibenika“ Lucija Jurković-Periša. U konkurenciji sportaša slavio je drniški karatist i hrvatski reprezentativac Ivan Zoričić, ispred kapetana malonogometnog kluba Kijevo Knauf Ante Palavre, te košarkaša Jollyja Jadranske banke Šibenik Mate Mrve.

Kod ekipa prvo je mjesto, kao i mnogo puta do sad, odnio košarkaški klub Jolly JBS. Drugo mjesto pripalo je plivačkom klubu „Šibenik“, a treće ženskom rukometnom klubu Knin. Dvojac s kormilarom veslačkog kluba „Krka“, u sastavu Ivica Ban – Leonard Šare – Niko Slavica, najbolja je momčad, drugo mjesto osvojio je malonogometni klub Kijevo Knauf, a treće košarkaški klub Jolly Jadranska banka Šibenik.

Zaslužni športski djelatnici su Srećko Živković iz društva „Šport za sve“ Živković, Zoran Zoričić iz Karate kluba Drniš, Dražen Lasić iz Atletskog kluba „Sveti Ante“ Knin i Mile Petković, trener mlađih kategorija u Nogometnom klubu Šibenik. Za športsko dostignuće nagrađen je Vinko Oroz iz kluba sjedeće odbojke Knin 95.

Mladi sportaši

Priznanja za sportske nade uručena su i 33 mladih sportaša. Nagrađeni su: Matea Matošin (Vaterpolski klub Viktorija Šibenik), Krešimir Bagić (Odbojkaški klub Šibenik), Marcela Tolja (Gimnastički klub Šibenik), Franko Škugor (Auto-karting klub Šibenik), Martina Skelin (Plivački klub More Šibenik), Ivan Rakić (Plivački klub Šibenik), Lucija Juras (Košarkaški klub Jolly JBS Šibenik), Andrija Šupe, Bruno Čvrljak, Filip Kendeš (Veslački klub Krka Šibenik), Nardo Vladić, Iris Kovač, Lucija Mileta (Karate klub Šibenik), Marko Mihaljević (Karate klub Drniš), Luka Božac (Karate klub Okit Vodice), Luka Kulušić (Hrvački klub Šibenik), Ivan Roca, Duje Čaleta-Car, Marin Jakoliš (Nogometni klub Šibenik), Ivan Malenica, Toni Šparada (Vaterpolski klub Šibenik), Karlo Petković (Košarkaški klub Jolly Jadranska banka Šibenik), Ivan Spahija (Košarkaški klub Dražen Petrović Šibenik), Valentina Šarin (Odbojkaški klub Šibenik), Franko Kalpić (Građanski košarkaški klub Šibenik), Slaven Janković, Matea Jelić, Matea Serdarušić (Taekwondo klub Knin), Adriana Jelovčić, Petra Gabre (Veslački klub Dupin Tisno), Vice Jurišić (Veslački klub Krka Šibenik), Stipe Bačić, Marin Perkov-Stipičin (ŠKRM Tribunj).

preuzeto s http://www.radiosibenik.hr