Osnovna škola Jurja Šižgorića Šibenik

Natjecanja 2021./2022. školske godine

Autor: Ivana Rupić, 8. 4. 2022.

Kao i prethodnih školskih godina velik broj učenika sudjelovao je na brojnim natjecanjima i smotrama. Ove godine na školskim natjecanjima sudjelovalo je 122 učenika, znatan broj učenika sudjelovao je na županijskim natjecanjima, a jedna učenica je pozvana i na državno natjecanje.

Na školskom natjecanju iz hrvatskog jezika natjecao se 21 učenik, a na županijskoj razini natjecanja koje je održano u Rogoznici 30. ožujka sudjelovalo je šestero naših učenika 7. i 8. razreda (Sara Jakšić (8.a) i Ema Ljubić-mentorica Zorica Skroza, Elena Matošin (8.b) i Rozario Jurin (8.b)-mentorica Davorka Bačić te Kate Berović (7.b) i Lara Protrka (7.b)-mentorica Zorica Skroza).

Učenica Kate Berović osvojila je 1. mjesto u kategoriji sedmih razreda (dijeli mjesto s učenicom OŠ Murterski škoji), Sara Jakšić 1. mjesto na natjecanju u kategoriji osmih razreda, a Elena Matošin 3. mjesto u kategoriji osmih razreda. Lara protrka je osvojila 7. mjesto u kategoriji sedmih razreda, a Ema Ljubić 10. mjesto te Rozario Jurin 11. mjesto u kategoriji osmih razreda.

Na županijskoj Smotri literarnog, dramskog-scenskog i novinarskog stvaralaštva-LiDraNo 2022. sudjelovali su Mihovil Badžim (7.b) i Vito Baranić (5.b)-mentorica Zorica Skroza te Hana Baljkas (6.a)-mentorica Davorka Bačić.

Sudjelovali smo i na županijskom natjecanju iz engleskog jezika. Od 10 učenika osmih razreda koji su pristupili školskom natjecanju četiri učenika pozvano je na županijsku razinu: Lora Baljkas, Gušte Cukrov i Elena Matošin iz 8.b razreda (mentorica Ivana Dujić) i Gabriela Perković iz 8. a razreda (mentorica Ana Vučak). Elena Matošin osvojila je 1. mjesto na županijskom natjecanju te je pozvana na državno natjecanje, Gušte Cukrov osvojio je 5. mjesto.

Na školskom natjecanju iz geografije sudjelovalo je 25 učenika, a na županijsko natjecanje pozvano je 4 učenika. Mentorica učenika je Antonija Zorić, a učenici su na županijskoj razini postigli sljedeće rezultate:

1. Ivana Vlaić, 5. a - 9. mjesto
  2. Gabriel Mečev, 5.b - 4. mjesto
  3. Nika Škugor, 5.b - 8. mjesto
  4. Kate Berović, 7. b - 2. mjesto

Naši učenici su na natjecanjima iz matematike, kemije i biologije također u velikom broju sudjelovali te pokazali svoje zavidno znanje i osvojili uspješna mjesta. Na školskom natjecanju iz matematike natjecala su 23 učenika. Na županijsko natjecanje pozvana su tri učenika: Mia Mrčela učenica 4.a razreda (mentor Ivana Guberina) osvojila je 1. mjesto, Vito Ljepava iz 5. b razreda (mentorica Anita Polić) osvojio je 2. mjesto, a Ivana Vlaić iz 5.a razreda (mentorica Tanja Lacmanović Gulin) osvojila je 6. mjesto na županijskom natjecanju.

Iz školskog natjecanja iz kemije je sudjelovalo je sedam učenika iz 7. razreda i šest učenika iz 8. razreda. Mentorica učenika je Marija Mandić, a na županijskoj razini postigli su sljedeće rezultate:

Gabrijela Perković (8.a) - 6. mjesto

Sara Jakšić (8.a) -  9. mjesto

Kate Berović (7. b) - 2. mjesto

Fran Tunuković (7.b) - 7. mjesto

Hrvoje Bolčević (7.a) - 10. mjesto

Na školsko natjecanje iz biologije prijavio se učenik Matej Pašalić iz 7.a razreda koji je sa svojom  mentoricom Marijom Mandić pozvan na županijsko natjecanje i zauzeo 5. mjesto.

Već tradicionalno se u našoj školi održava županijsko natjecanje Mladih tehničara. Iz naše škole natjecao se učenik Ante Vlahov iz 8.b razreda (mentor Toni Plavčić) te je osvojio 3. mjesto u kategoriji „Modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina“.

Iz povijesti od sedam učenika koji su sudjelovali na školskom natjecanju na županijsko natjecanje pozvano je troje učenika (mentorica Julijana Višnjić) koji su postigli odlične rezultate:

Kate Berović (7.b) -2 mjesto

Gušte Cukrov (8.b)-2. mjesto

Elena Matošin (8.b)-4. mjesto

Natjecanje-izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna-LIK 2022. ove godine imalo je za temu Ljudsko tijelo. Natjecanju su pristupili učenici od 5. do 8. razreda osnovne škole iz Šibensko-kninske županije. Troje učenika iz naše škole plasiralo se na županijski LIK 2022.: Rozario Jurin, 8.b razred (mentorica Žana Klisović); Greta Piškulić iz 6.a razreda (mentorica Milena Mikulandra); Ema Matić, 7.b razred (mentorica Milena Mikulandra). Rad Grete Piškulić  odabran je za izložbu likovnih radova LIK 2022. koja se mogla razgledati od  22. ožujka 2022. u Interpretacijskom centru katedrale sv. Jakova "Civitas Sacra". Na Županijsko natjecanje pristigla su ukupno 42 rada iz 14 škola Šibensko-kninske županije. Izborno povjerenstvo je vrednovalo 33 rada od ukupnog broja pristiglih radova. Povjerenstvo je od ukupnog broja pristiglih radova na Županijsko natjecanje vrednovalo najuspješnija tri rada koja se upućuju na Državnu razinu natjecanja.

Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima na natjecanjima i postignutim rezultatima!

Sandučić povjerenja

Slika kao link

Pišite nam

sanducic-povjerenja@os-jsizgorica-si.skole.hr

Ako imate neki problem (u školi ili osobni) koji vas muči, a o kojem je teško pričati ili mislite da se nemate kome obratiti, slobodno nam pišite. Uvijek ćemo vam nastojati riješiti taj problem. Osim on-line komunikacije, i u holu škole postavljen je sandučić povjerenja u koji također možete ubaciti napisane poruke.

Ravnateljica i Stručni tim Škole

Prijavi nasilje
UDŽBENICI za 2023./2024.

Popis udžbenika je informativan i učenici će ih dobiti u školi, a roditelji kupuju druge obrazovne nastavne materijale koje možete pogledati u prilozima.