EUHARmonic Erasmus+aktivnosti - "Globalni prosvjed za klimu"

Autor: Ivana Rupić, 29. 11. 2019.

Industrijskom revolucijom koja je započela u drugoj polovici XVIII. stoljeća dolazi do temeljitih promjena dotadašnjih političkih, gospodarskih  i društvenih sustava u većem dijelu svijeta. Početak je to klimatskih promjena, odnosno porasta prosječne temperature na svjetskoj razini.
2018. godina jedna je od tri najtoplije godine zabilježene u Europi (istraživanje Službe za klimatske promjene Copernicus), a razdoblje od 2008. do 2017. najtoplije je zabilježeno razdoblje.
Ove strahovite klimatske promjene temeljni su izazov našeg vremena, a posljedice klimatskih promjena postaju sve izraženije uzrokujući različite okolišne, ali i društvene promjene.

Cilj dvogodišnjeg EUHARmonic Erasmus+ projekta je poznavanjem vlastite te baštine drugih europskih država i naroda boriti se protiv radikalizacije društva u današnjem svijetu velikih političkih, kulturoloških i ostalih promjena.
Jedna od mnogobrojnih aktivnosti naših učenika koji sudjeluju u projektu je podignuti svijest o problemu globalne klimatske krize koja predstavlja veliku opasnost.
Budući da prosvjed - 'Globalni prosvjed za klimu' koji se danas trebao održati u Šibeniku, a za koji su se naši školski aktivisti pripremali otkazan, učenici naše škole svoje su aktivnosti proveli u blizini škole.
Prosvjed kao globalni pokret najavljen je prije nekoliko mjeseci,a učitelji su dali podršku učenicima u njihovoj borbi za budućnost planeta.

Pravilno pranje ruku

« Svibanj 2020 »