Svjetski tjedan kretanja i mobilnosti

Autor: Ivana Dujić, 20. 9. 2019.

I ove godine, od 16.-22.rujna obilježava se Svjetski tjedan kretanja i mobilnosti.
Cilj kampanje je potaknuti ljude na odabir aktivnih načina kretanja ili kombiniranje hodanja i biciklizma s javnim prijevozom.
Živimo u vrijeme loše prehrane, nezdrave hrane, sve većeg broja osoba s pretjeranom težinom i sve manje fizičke aktivnosti koja je ključna za normalno funkcioniranje organizma.
Kod djece je to posebno važno, jer je fizička aktivnost nužna u periodu razvoja.
Djeca provode previše vremena sjedeći, počevši od škole, do nebrojenih sati koje provode družeći se s tehnologijom, a to će dugoročno ostaviti posljedice na njihovo opće psiho-fizičko stanje.

Zbog toga je iznimno važno poticati ih na fizičku aktivnost i kretanje kao takvo, a najjednostavniji oblik je upravo hodanje, koje je besplatno, svima dostupno, poticajno i na kraju krajeva jako zdravo.
I naši su se učenici ove godine odlučili priključiti projektu. 7.a razred dobio je izazov – u što kraćem vremenu, brzim hodom, doći od škole do gradske plaže Banj.
Uz početno negodovanje, jako brzo su postigli dobar tempo i uspjeli u svom naumu.
Trebalo im je 50 minuta od polaska, do povratka. Iako umorni, bili su zadovoljni i ponosni na sebe.
Novi izazov je srušiti rekord nekom drugom prilikom.
Ne treba nam tjedan hodanja, da bi hodali.
Pokrenimo se!

Pravilno pranje ruku