Moja ekskurzija

Autor: Tino Jurlin, 28. 9. 2018.

Krenuli smo sparnog ljetnog dana, 18. rujna, prema Plitvicama. Tamo nas je čekala duga šetnja i nedostatak ulaznica, no išli smo s entuzijastičkim duhom po šetnicama nacionalnog parka. Čak i sparna temperatura nije nas zaustavila u obilasku 16 jezera. Sljedeća nam je stanica bila tvrđava Uskoka Nehaj, pored Senja. Naravno, dobar dio nas uopće nije proučavao povijesne dijelove tvrđave, već su energično pretraživali prostorije tražeći oružje nalik na ono iz igrica

Nakon dugog dana došli smo u Pulu, najeli se i odmorili za sljedeći dan (barem se nadam). Sljedećeg dana smo brodom otišli na Brijune, tj. Samo na Veli Brijun. Razgledali smo muzej u kojem se, očito, većinu više dojmio asortiman prepariranih životinja s otoka nego zbirka slika Titovog života na nacionalnom parku. O neposrednom razgledu grada ne mogu govoriti  jer sam bio vezan uz krevet zbog izrazito sumnjivog ručka. Trećeg dana obilazili smo obalne gradove Poreč i Rovinj, a uz to i zvjezdarnicu pored Višnjana. Posebno me zaokupila  zvjezdarnica te je dijelila moju pozornost s jednako zanimljivim predavanjem o astronomiji, što mi uopće ne pomaže s odabirom životnih smjerova. U Poreču smo bili vrlo kratko, a sam Rovinj mi se nije zapečatio u mislima, no i dalje mogu spomenuti crkvu sv. Eufremije oko čijeg stila gradnje smo se ispitivali (a netko je i čak dobio kekse). Uvečer, za vrijeme diska, imao sam probleme s nuždom koju, da vas poštedim, neću detaljno opisati. Samo ću reći da se naš razrednik „najdraži“ obratio sebi kao „Papi Štrumpf“. Tijekom povratka svratili smo u Motovun; gradić na brežuljku s prilično dosta života, Hum-„najmanji grad na svijetu“ i samostan u Trsatu. Vratili smo se doma umorni i razigrani te ponovo obvezni naviknuti se na školu.

Static HTML

« Listopad 2018 »