FESTIVAL MATEMATIKE U SPLITU 2018.

Autor: Anita Polić, 11. 5. 2018.

Ekipno natjecanje  - 2. Mjesto u Damaciji
Festival matematike Split 2018. (11. svibnja) okupio je i ove godine zapažen broj učenika i nastavnika Dalmacije koji su timskim radom dokazali da mogu puno više postići kada dijele znanje u ekipnom natjecanju.
Natjecali su se učenici u raznim kategorijama:
DELTA ( 3. i 4. razred osnovne škole);
OMIKRON ( 5. i 6. osnovne škole)
OMEGA ( 7. i 8. )
ALFA  za učenike srednje škole ( od 1. do 4. razreda )

Iako pojedinu ekipu ne čine učenici istog razreda niti istog uzrasta svi ipak imaju zajednički cilj: riješiti što više matematičkih zadataka.
U svakoj kategoriji podijeljene su nagrade za 3 najbolje ekipe.
Iz naše škole sudjelovala je jedna ekipa OMEGA  pod nazivom :
' RVATINE ( 7. i 8.razred)
  • Joško Erak (7.a), Tino Jurlin (7.b), Kristijan Šarac ( 8.b) i Ana Goreta (8.b)
Na rang ljestvici  naši učenici u kategoriji Omega zauzeli su 2. mjesto  u Dalmaciji !!!
Cilj natjecanja je popularizirati matematiku i pokazati da matematika u ekipi zna biti jako zabavna. Nastavnici su rado podržali ovu ideju članova Nastavnog razreda Splitskog matematičkog družtva (SMD) i već sedmu godinu zaredom po uzoru Matematičkog društvo Istra u Puli organizira se ekipno natjecanje u Splitu, u hotelu Zagreb, Duilovo.
Najbolje rezultate ne ostvaruju oni koji znaju riješiti više već oni koji najbolje surađuju i znaju podijeliti zadatke u ekipi kako bi timski ostvarili najbolji rezultat i osvojili nagrade. U opuštenom okružju svaki član ekipe daje najbolje od sebe.
Dok nestrpljivo čekaju rezultate i uzbuđeno raspravljaju o mogućim točnim rješenjima za učenike i nastavnike u sklopu Festivala matematike Split 2017 organizirane su radionice i predavanja.

Voditelj – mentor natjecanja:
                                                           Anita Polić, učitelj matematike

Static HTML