Dan ružičastih majica - 3.b

Autor: Ivana Rupić, Emilija Markoč, 24. 2. 2021.

17. veljače 2017. godine Hrvatski sabor izglasao je Dan ružičastih majica kao Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja koji se održava svake zadnje srijede u veljači. Početak obilježavanja Dana ružičastih majica možemo  pratiti u događaju iz 2007. godine kada je dječak iz Kanade u znak podrške majci oboljeloj od karcinoma dojke došao u školu obučen u ružičastu majicu. Tada je doživio izrugivanje i verbalno nasilje, ali i podršku kolega iz njegovog razreda koji su sljedećih dana počeli dolaziti u školu identično obučeni kako bi mu iskazali  potporu te ukazali na problem vršnjačkog nasilja u školama.
Svjesni smo činjenice da je nasilje prisutno u našem okruženju te da ostavlja tragove koji na nas utječu negativno na svim razinama našeg postojanja. Također smo svjesni i potrebe za stalnim reagiranjem na nasilje i edukacijama za mir te kontinuirani rad na razumijevanju i prihvaćanju različitosti kojih stalno moramo biti svjesni.
Različitost je bogatstvo, a mi odrasli smo odgovorni i dužni to prenijeti našoj djeci jer djeca uče upravo ono što doživljavaju.
Danas u našoj školi obilježavamo  Dan ružičastih majica kroz različite radionice. Kako su to napravili učenici 3.b razreda sa svojom učiteljicom Emilijom Markoč, pogledajte na fotografijama.

Priloženi dokumenti:
Materijal_Putokaz_Dan_ruzicastih_majica_(1).pdf (1.46 MB)