Mali turistički vodiči grada Šibenika

Autor: Anita Matić, 5. 3. 2020.

Tijekom  mjeseca veljače učenici 3.b razreda, kroz projektnu nastavu, istraživali su povijest i bogatu kulturnu baštinu našeg grada. Tijekom terenske nastave obišli su tvrđavu sv. Mihovila i Barone te Muzej grada Šibenika. Cilj projekta je spoznavanje vrijednosti svoje kulturne baštine, razvijanje ljubav i poštovanja te njegovanje prošlosti i potrebe za očuvanjem svega onoga što predstavlja tradiciju našeg grada.

Na takav način, učeći o prošlosti svog grada, potičemo ih na poštivanje tradicije budući da i oni sami danas ostavljaju trag koji će sutra predstavljati prošlost onih koji dolaze kao njihovi potomci. Također učenici istražujući i učeći o kulturnoj baštini svog grada razvijaju potrebu za zaštitom kulturne baštine, ljubavi prema svom gradu, svojoj domovini te potrebu za zaštitom svih naših materijalnih i nematerijalnih dobara kao i potrebu isticanja njihovih posebnosti u europskom okruženju. Učili smo kroz različite aktivnosti: prikupljanje, istraživanje, intervjuiranje, prikupljanje starih predmeta , pisanje, čitanje, slušanje, bilježenje raznih podataka, timski rad, međusobnu suradnju, prezentacije… a završni dio našeg projekta se odvio upravo danas. Naime, učenici su poveli svoje roditelje u obilazak grada te su im glumili turističke vodiče. No, da vam ne bude žao što niste pozvani u obilazak, za vas smo pripremili i malu interaktivnu kartu grada Šibenika, pa uživajte i vi u istraživanju!

Pravilno pranje ruku

« Svibanj 2020 »