Dani kruha

Autor: Zorica Skroza, 23. 10. 2019.

18. listopada  2019. u našoj školi obilježili smo Dane kruha koje su nam tradicionalno i ove godine obogatile ukusne slastice naših vrijednih mama, ali i učenika. Ovim putem im se zahvaljujemo. Nakon blagoslova učenici 5.b razreda s razrednikom Markom Majetićem posjetili su štićenike Cvjetnog doma u Šibeniku kako bi povodom Dana kruha razveselili starije osobe i podsjetili ih da nisu sami. Učenici su na satu Hrvatskog jezika pisali sastavke o vlastitim doživljajima posjeta. Kako je to izgledalo slikovito nam je predstavila naša učenica Ema:

Dani kruha

Tradicionalno svake godine za Dane kruha, naša škola organizira posjet štićenicima Cvjetnog doma u želji da podijelimo s njima radost Dana kruha donijevši im slatke i slane proizvode koje su naše majke i bake mijesile za ovaj dan, zato je ove godine naš  razred posjetio Cvjetni dom i njegove štićenike.

Kako smo se bližili ulazu u dom, uljudno smo pozdravljali starije ljude. U hodniku nas je dočekala časna sestra s osmijehom te nas dovela do sale gdje su bili štićenici.  Predstavili smo se iz koje škole dolazimo i koji smo razred. Zatim je svatko uzeo pladanj ili plastičnu kutiju punu slatkih iznenađenja i počeo kružiti oko stolova dijeleći kolače. Za to vrijeme par učenika je zajedno sa sestrom otišlo u drugu prostoriju kod štićenika podijeliti slatke proizvode. Na ostalim katovima smo polako i tiho obilazili sobe, zbog onih štićenika koji su spavali. Ali to nas nije spriječilo da i njima ne ostavimo kolač na stolu.

Naravno i dobrim stvarima dođe kraj pa su nam na kraju posjeta  sestre i štićenici  od srca zahvalili za slatke poklone i moram priznati da je i ovo jutro bilo dobro „kao kruh“.

Ema Matić, 5.b

Pravilno pranje ruku