Projekt „Sinergija održivog razvoja i poduzetničke aktivnosti u školskim klupama“

Autor: Ivana Rupić, 29. 4. 2019.

Počinjemo s provedbom ciklusa radionica „Mali društveno odgovoran poduzetnik krije se u meni“ u sklopu kojega ćemo provesti slijedeće tematske cjeline:

1. Moja odgovornost za moju bolju budućnost
  2. Inovativnost kroz očuvanje zajednice u kojoj živimo
  3. Donesimo odluke za bolju zajednicu
  4. Našom inicijativnom možemo pokrenuti promjene u zajednici

Sudjelovanjem u aktivnostima projekta „Sinergija održivog razvoja i poduzetničke aktivnosti u školskim klupama“ učenici će usvajati znanja iz dva područja: održivog razvoja i poduzetništva. U navedenim radionicama ćemo kod učenika otkrivati talente, graditi vrline te poticati kreativnost i stvaralaštvo, koje su osnova za postizanje uspjeha kako u poduzetništvu tako i u drugim područjima života. Učenici će razviti poduzetnički stav koji će se ogledati u davanju inicijative, proaktivnosti, samostalnosti i inovativnosti u osobnom i društvenom životu.

Program „Sinergija održivog razvoja i poduzetničke aktivnosti u školskim klupama“ sufinancira Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske, a traje od ožujka 2019. – do ožujka 2020.

Glavni nositelj projekta je Centar za edukaciju i savjetovanje Sunce, a partneri i suradnici u provedbi su PRONI Centar za socijalno podučavanje, Osijek, Osnovna škola Mitnica, Vukovar, Ekonomska škola, Vukovar, Srednja škola Viktorovac, Sisak, Gimnazija Antuna Vrančića, Šibenik, Osnovna škola Jurja Šižgorića, Šibenik, Osnovna škola Antuna Gustava Matoša, Zagreb, Prva gimnazija, Zagreb i Osnovna škola Galdovo, Sisak.

« Svibanj 2019 »