Prva mobilnost Erasmus+ projekta EU.H.A.R.MONIC

Autor: Ivana Rupić, 27. 1. 2019.

Osnovci Jurja Šižgorića Marta Radovčić, Mirna Gović, Krešimir Belamarić i Roko Ban prošli su tjedan boravili na Cipru u sklopu Erasmus+ projekta EU.H.A.R.monic u kojemu OŠ Jurja Šižgorića sudjeluje kao jedina iz Hrvatske uz četiri zemlje partnera. Zajedno s mentoricama boravili su pet dana na Cipru, a otkrili su nam kako su se proveli i što su sve naučili.

Članak možete pročitati OVDJE.

- Bili smo pet dana u Cipru i svima nam je to bio prvi let avionom. Naučili smo puno o povijesti i baštini Cipra, obišli smo muzeje u Nikoziji, a super je bilo i na Afroditinoj plaži za koju kruži legenda da je tamo rođena Afrodita i da tko se okupa na puni mjesec pomladi se 10 godina. Super je bio i dvorac u Pafosu, a najviše će nam ostati u sjećanju ljudi koje smo upoznali, svi su jako srdačni i pristupačni tako da ćemo to najviše pamtiti – složni su Marta, Mirna, Krešimir i Roko, inače učenici 6. razreda.

Mentorice na projektu su Ivana Dujić, profesorica talijanskog i engleskog, Anita Matić, učiteljica razredne nastave i Ivana Rupić, profesorica likovne kulture, inače i ravnateljica škole. Ovo je treći projekt na kojem zajednički surađuju.

« Svibanj 2019 »