Večer matematike

Autor: Anita Polić, 6. 12. 2018.

Večer matematike na kojoj je sudjelovalo osamdesetak učenika i njihovih roditelja održala se večeras u našoj školi.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica u kojima sudjeluju učenici i njihovi roditelji. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

•Večer matematičke nalik je sajmu.
 •Sudionici obilaze „matematičke stanice“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati.
 •Materijali s detaljnim uputama o aktivnostima dostupni su na svakoj stanici, a „dežurni matematičar“ (profesor matematike i/ili učenik) pomoći će pri njihovoj provedbi.
OŠ Jurja Šižgorića Šibenik provodi ovaj projekt već četvrtu godinu s ciljem da se popularizira nastava matematike i potakne djecu na međusobno druženje, pomaganje i prenošenje znanja kroz igru, zabavu i smijeh.
Na ovogodišnjoj Večeri matematike sudjelovali su učenici razredne nastave:
2.b (mentor: Anita Matić), 4.a (mentor: Miranda Đangradović) i 4.b (mentor: Antonija Šarić), te učenici predmetne nastave od 5. do 8. razreda pod vodstvom učiteljica Tanje Lacmanović, Kasandre Vujić, Anita Polić i socijalnog pedagoga Helene Šarić.

Voditelji projekta

Učitelji matematike i razredne nastave

« Svibanj 2019 »