Veliki ljudi

Autor: Zorica Skroza, 23. 11. 2018.

Ljudi mogu biti u doslovnom smislu veliki i mali. Često se znamo ugledati na poznate ličnosti i ljude koji su snažni i mišićavi. Međutim, nisu svi veliki ljudi "veliki". A čak i oni mali rastom mogu biti "veliki". Moj najveći životni ideal je postati taj "veliki" čovjek i ispraviti svoje mane.

Veliki čovjek uvijek pridaje pozornost svojoj unutarnjoj veličini i ljepoti. On gleda u svoju dušu razmišljajući o sebi i svijetu oko sebe, od najsitnijih do najkrupnijih stvari.

Zna kako kontrolirati svoje ponašanje u svojoj okolini i određenim situacijama.  Ponekad u sebi plače, ali na licu pokazuje osmijeh. I dalje ostaje smiren jer negativne emocije u njemu bivaju pobijeđene onom pozitivnom snagom.

Svojim bližnjima uvijek pomaže kad im treba. Svaki put iskoristi sve do zadnjeg atoma svoje životne snage. Odustajanje nikada nije bilo, niti će biti u njegovu rječniku. Od svega što traži zauzvrat je zahvalnost.

Naravno, svaki čovjek ima svoje mane, a ni veliki ljudi nisu iznimka. I oni se svim snagama trude ispraviti vlastite propuste i pogreške.

Život je komplicirana stvar, neće sve uvijek biti kako želimo, no to moramo izdržati i mudro učiti iz svojih pogrešaka.

Želio bih da svi imaju na umu "Nitko nije savršen, iako kroz cijeli životni vijek to pokušavamo postati, a to je ono što život čini vrijednim i zanimljivim".

« Prosinac 2018 »

Ovaj mjesec: 1928