VALENTINOVO 2018.- LJUBAV JE SVUDA OKO NAS

Autor: Davorka Bačić, 14. 2. 2018.

Danas se, što je već postalo tradicija, u našoj školi proslavilo Valentinovo. Prigodni program započeo je u 13.15 sati u učionici hrvatskoga jezika. U programu su sudjelovali polaznici dramske družine naše škole, ali i svi oni koji su, povodom današnjeg blagdana, napisali ljubavnu pjesmu te na taj način pomogli da program bude još zanimljiviji.

Osim u igrokazu, djeca su mogla uživati i pokazati svoje znanje u kvizu o životu svetoga Valentina. Bravo za petaše!
Nastavnica hrvatskoga jezika i knjižničarka nisu imale nimalo lagan posao jer je trebalo odabrati najljepšu i najbolju ljubavnu pjesmu. Glavni kriteriji u odabiranju najljepših pjesama bili su: originalnost u izboru riječi, motiva i pjesničkih slika, originalnost u oblikovanju zadane teme, poruka i doživljaj pjesme te poštivanje pravopisne norme.
Učenici četvrtih, petih, šestih i sedmih razreda su se zaista potrudili kako bi pisanom riječju izrazili svoje najdublje osjećaje. Pristiglo je 27 radova. 17 radova pripada četvrtašima,a 10 ostalima.
Od četvrtaša najbolji su bili: Helena Belamarić, 4.a razred, Vice Grubišić, 4.b- prvo mjesto,Tina Dedić, 4.b - drugo mjesto te Šimun Bašelović, 4.b - treće mjesto. Sve četiri nagrađene pjesme imaju isti naslov- Ljubav.
Najbolji od petaša, šestaša i sedmaša bili su: Bruno Ljubić,7.a razred, pjesma Zaljubljen- prvo mjesto, Marta Jurin, 6.a razred, pjesma Ljubavna pitalica- prvo mjesto, Zoa Nikica Čala, 6.a razred, pjesma Ljubav- drugo mjesto i Franko Čvrljak, 7.a razred, pjesma Ljubavna pjesma bez naslova- treće mjesto.
Pobjednicima čestitke,a onima koji nisu nagrađeni velika pohvala sa željom da nastave pisati i dalje.

« Prosinac 2018 »