1. B razred (2017./2018)

4. B razred (2016./2017.)

« Prosinac 2017 »

Izvannastavne aktivnosti

Literarna skupina

Filmska skupina

Kalendar 2017./2018.

Prva krađa (Inspirirano pričom Hermana Hessea)
Autor: Zorica Skroza, 29. 10. 2017.

Bio je to možda najsramotniji događaj u mojem životu.

Za oko mi je zapela prijateljičina ručno izrađena,crna narukvica. Toliko me očarala da sam ju odlučila ukrasti,iako sam znala da to nije u redu. Jednom prilikom prijateljica me pozvala na druženje u svojoj sobi. Kad je otišla u kuhinju po piće,brzinom munje sam počela pretraživati sobu te sam pronašla narukvicu i spremila ju u džep svoje jakne. Iako je mnome prostrujao osjećaj zadovoljstva i pobjede,brzo se povukao kad je u sobu ušla moja prijateljica. U tom trenutku kao da me neki teški predmet srušio na zemlju,shvatila sam što sam učinila i da to neću moći tek tako ispraviti. Odlučila sam ništa ne reći svojoj obitelji,a i te noći nisam mogla spavati jer su mi na oči dolazile slike razočarane,a opet ljute prijateljice te grižnja savjesti.

Ujutro sam prijateljici odlučila vratiti narukvicu,ispričati se te preživjeti hladne,prezrive poglede. U školi me dočekala pričom da joj je nestala narukvica te pretpostavlja da ju je negdje izgubila,ali sam joj tada rekla što sam učinila te joj vratila narukvicu. U početku smo obje šutjele, a grobnu tišinu prekinula je govoreći mi da to nije očekivala od mene,a da potkrijepi svoju izjavu dobacila mi je otrovan pogled, te se udaljila. Cijeli me je tjedan izbjegavala, a obratila mi se početkom idućeg rekavši mi da je o svemu dobro razmislila te da će mi oprostiti samo ako više nikad ništa ne ukradem.

Obećala sam joj, ali duboko u sebi sam znala da će ta greška biti mrlja na mojoj duši.

Karmen Ćaleta-Car,7.b